ویدیو فارسی
در این وبسایت، فیلمهای کوتاه و بلند بسیاری به زبان فارسی در اختیار کاربران قرار گرفته است. این فیلمها بر اساس نام سخنران، موضوع، شبکۀ منتشرکننده و تاریخ پخش فیلم مرتب شده‌اند.

إسلام تكسAdd a Tooltip Text

صدای اسلام

در این سایت، هزاران فایل صوتی مشتمل بر تلاوتهای قرآن، سخنرانی و سرودهای اسلامی وجود دارد.

کتابخانۀ عقیده (قلم)

کتابخانه‌ای جامع و فراگیر به زبان فارسی، عربی، انگلیسی، اردو، پشتو، تاجیک، ترکی و مالایی

شبنم
مخاطبان این سایت، بانوان فارسی‌زبان هستند و هدف از راه‌اندازی آن، فراهم آوردن فضایی سالم برای آگاهی‌بخشی به بانوان برای بهتر و شادتر زیستن است.

عایشه رضي الله عنها
هدف از راه اندازی این سایت، دفاع از ساحت پاک حضرت عایشه _ رضی الله عنها ـ و پاسخ به شبهات و اتهامات مغرضاناست.

قرآنيك
عرضۀ قرآن کریم با خط زیبای عثمان طه و صدای دلنشین صدها قاری جهان اسلام

ذكر
تماشای فیلمهای تلاوت قرآن کریم از قاریان مشهور

کتابخانۀ عقیده

عدد الكتب

مرات القراءة

 • دسترسی کاربران به کتابخانه‌ای جامع به زبان فارسی که کاربران را در فراگیری عقاید صحیح اسلامی، مبارزه با خرافات و رد شبهات یاری نماید؛
 • گسترش فرهنگ مطالعه و پژوهش و مبارزه با تفکر تقلید؛
 • فراهم کردن بستری برای ارائه آثار محققان، نویسندگان و مترجمانی که در راه اعتلای کلام حق و مبارزه با خرافات قلم می‌زنند؛
 • مستندسازی و تصحیح منابع پژوهش دینی به زبان فارسی؛
 • اهتمام به ترجمۀ صحیح قرآن کریم و پژوهشهای مرتبط با آن؛
 • آماده‌سازی کتاب برای چاپ؛
 • انتشار کتابهای موحدین شیعه.

 • بزرگ‌ترین کتابخانۀ الکترونیکی رایگان برای اهل سنت به زبان فارسی است. لازم به ذکر است که حتی شیعیان نیز با تمام هزینه‌ها و تلاشهای تبلیغاتی‌شان، کتابخانۀ رایگانی با این حجم ندارند.

 • نخستین کتابخانۀ الکترونیکی که تفاسیر و ترجمه‌های متعدد اهل سنت از قرآن کریم را به زبان فارسی منتشر می‌کند؛ از جمله: تفسیر سعدی، تفسیر ابن‌کثیر، تفسیر قرطبی، تفسیر نور؛ و همچنین: ترجمۀ دکتر تاجی و ترجمۀ گمشادزهی.

 • نخستین کتابخانۀ الکترونیکی به زبان فارسی که ترجمۀ فارسی مهم‌ترین منابع حدیثی اهل سنت را منتشر نموده است؛ از جمله: مختصر صحیح بخاری، صحیح مسلم، ریاض الصالحین، عُمدة الأحکام و شرح اربعین نووی.

 • نخستین کتابخانۀ الکترونیکی به زبان فارسی که به دفاع از عقاید و ارزشهای دینی اهل سنت و جماعت اختصاص دارد. شایان توجه است که در این کتابخانه، بیش از دویست و ده جلد کتاب ویژۀ عقاید اهل سنت وجود دارد؛ از جمله: فتح المجید، شرح عقیدۀ طحاویه و …

 • در این کتابخانه، مجموعۀ کاملی از سیرت پیامبر اسلام ـ صلی الله علیه وسلم ـ واهل بیت و صحابۀ ایشان ـ رضی الله عنهم ـ وجود دارد که تعداد آنها از دویست و شانزده جلد نیز فراتر می‌رود؛ از جمله: الرحیق المختوم، مکانة السنة، العواصم من القواصم، مجموعه کتابهای دکتر صلابی دربارۀ سیره نبوی و خلفا، الروض الباسم فی الذب عن سنة أبی القاسم، و کتابهای بسیار دیگری در مورد محبت و دوستی آل‌بیت و اصحاب.

 • بخش کتابهای تاریخی کتابخانه، از جمله مهم‌ترین بخشهای آن محسوب می‌گردد و مشتمل است بر ترجمۀ فارسی کتابهایی همچون: تاریخ طبری، تاریخ ابن‌خلدون، تاریخ ابن‌اثیر، تاریخ ایران بعد از اسلام و بسیاری دیگر.

 

 • کتابخانه عقیده مشتمل بر کتابهای متنوع و معتبر برای پژوهشهای اسلامی است و می‌تواند مرجع مناسبی باشد برای علما و طلاب دینی، پژوهشگران، مراکز تحقیقاتی و سایتها و شبکه‌های اسلامی.
 • به منظور تسهیل امور پژوهشی و پاسخگویی به تمام سلیقه‌ها و نیازها، کتابخانۀ عقیده کتابهای خود را در قالب پرکاربردترین انواع فایلهای متنی وُرد (Word) پی دی اف (Pdf)، اچ تی ام ال (HTML) و ایبوک (eBook) ارائه داده است.
 • سایت کتابخانه با صفحه نمایش تلفنهای همراه و تبلتها سازگار است و اندازۀ صفحات خود را با دستگاههای مختلف تطبیق می‌دهد.
 • سایت کتابخانه به صورت مستمر از لحاظ علمی و فنی به‌روز رسانی می‌گردد.

صدای اسلام

«صدای اسلام www.sadaislam.com 

بزرگترین بانک صوتی جهان اسلام، مشتمل بر تلاوتهای قاریان جهان اسلام، سخنرانیهای متعدد در موضوعات مختلف اسلامی و نشیدها و سرودهای دلنشین

بخشهای مختلف سایت صدای اسلام:

فایلهای صوتی سایت صدای اسلام در چهار بخش دسته‌بندی شده‌اند:

 1. قرآن كريم: در این بخش، بیش از پانصد و پنجاه تلاوت از قاریان مشهور جهان اسلام و زندگینامۀ 282 قاری قرار دارد.
 2. سخنرانیها: در این بخش، بیش از 3300 سخنرانی از بیش از نود نفر از علمای اهل سنت و مهتدین و موحدین شیعه قرار دارد.
 3. بخش درسها
 4. بخش سرودها و نغمه‌ها

تعداد تلاوتها: 26828

تعداد درسها و خطبه‌ها: 8176

تعداد قاریان و دانشمندان: 387

تعداد سرودها: 64

إسلام تكس

اسلام تکس در واقع، بانک مقالات اسلامی است که به صورت اختصاصی به پاسخگویی به سئوالات و رد شبهات دینی اختصاص دارد. این سایت ار سال 1387 شمسی (2008 میلادی) فعالیت مستمر داشته و با انتشار صدها مقاله در زمینه‌های مختلف عقیدتی، مجال مطالعۀ سریع و خلاصه‌خوانیِ بسیاری از کتابهای مهم دینی را برای کاربرانش فراهم کرده است. مقالات اسلام تکس یا به صورت مستقل و به سفارش مدیران سایت نوشته می‌شوند، یا خلاصه و گزیدۀ یکی از کتابهای کتابخانۀ قلم هستند. همچنین با توجه به فعالیت سایتهای بدعتگرا و افراطی رافضی برای ایجاد شبهه و تخریب باورهای اهل سنت، اسلام تکس به صورت مستمر به شناسایی و پاسخگویی این شبهات می‌پردازد

مقالات در این بخش به شبهات و افترائات به صورت مختصر _ کمتر از ده صفحه ـ پاسخ داده‌ می‌شود

پرسش و پاسخ: در این بخش به شبهات به صورت پرسش و پاسخ جواب داده می‌شود

انجمن گفتگو: در این بخش، شبهاتی که فرقه‌های ضاله مطرح کرده‌اند بررسی و به آنها پاسخ داده‌ می‌شود

موضوع مقالاتی که به رد شبهات اختصاص دارند: 615

موضوع پرسش و پاسخهایی که دربارۀ رد شبهات هستند: 501 

ويدیو فارسی

این سایت، آرشیوی از فیلمهای و کلیپهای مختلف دینی در موضوعات مختلف اسلامی به زبان فارسی است. در این سایت می‌توان به هزاران فیلم از تلاوتهای قرآن کریم، سخنرانیها و مناظره‌های اساتید، برنامه‌های پرطرفدار شبکه‌های فارسی زبان اهل سنت در ماهواره دسترسی داشت.

تعداد ویدیو: 3338

دفعات مشاهده:

تعداد ویدیوهای این سایت در یوتیوب:

یکی از بزرگترین آرشیوهای تلاوت و تفسیر قرآن به زبان فارسی است. در این سایت تلاوتهای زیبای بسیاری وجود دارد؛ از افراد عادی گرفته تا قاریان مشهور، و قرائتهای حرمین شریفین.

همچنین می‌کوشیم که درسهای تفسیر قرآن و سایر مطالب مرتبط با علوم قرآن را نیز در این سایت قرار دهیم.

ویژگیهای سایت:

 • تلاوت قرآن کریم با رسم‌الخط عثمانی به سه روایت
 • ارائه تلاوتها بر اساس نام سوره، جزء، حزب، صفحه و نام قاری.

به علاوه، تمام فیلمهای وبسایت ذکر، به صورت همزمان به سایت یوتیوب نیز اضافه می‌گردد.

تعداد فیلمها: 8726

دفعات مشاهده: 11,316,732

 

شبنم

 

این سایت در سال 1389 شمسی (2010 میلادی) فعالیت خود را آغاز نمود. مخاطبان «شبنم» بانوان فارسی‌زبان هستند، و هدف از راه‌اندازی آن، فراهم آوردن فضایی سالم برای آگاهی‌بخشی به بانوان برای بهتر و شادتر زیستن بوده است.

مطالب سایت شبنم در هفت موضوع اصلی دسته‌بندی می‌شوند: بهداشت و تغذیه، خانه و خانواده، دین و زندگی، روانشناسی، هنر، فناوری و موضوعات اجتماعی. هر موضوع نیز به نوبۀ خود شامل چندین زیرموضوع و عناوین فرعی است.

 • ارائه یک وبسایت فارسی ویژه بانوان مسلمان که مطالب و دانش مورد نیاز آنان را برای زندگی بهتر و کسب رضای پروردگار در اختیار ایشان قرار دهد.
 • فراهم آوردن زمینۀ مشارکت و دانش‌افزایی بانوان در محیطی سالم و به دور از سمپاشیها، انحرافات و شبهات مخرب در دیگر وبسایتهای اینترنتی.
 • آماده‌سازی محیط و ابزار مناسب برای بحث و گفتگو میان بانوان مسلمان و تبادل آگاهیها و تجربیات با استفاده از آخرین فناوریها
 • آگاهی‌بخشی به بانوان مسلمان دربارۀ نقشه‌های دشمنان اسلام برای کمرنگ کردن ارزشهای حجاب و عفاف در جامعۀ اسلامی و دعوت به مشارکت آزاد و بی‌قید و بند زنان در جامعه.